A A A

Grzegorz Turnau na zamku w Kazimierzu Dolnym

W sobotę 23 lipca 2016 roku o godz. 21:00 na dziedzińcu zamku w Kazimierzu Dolnym w ramach cyklu „Muzyczny Zamek” odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua z zespołem.

Grzegorz Turnau urodził się w Krakowie. Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył pierwszą nagrodą. Artysta swoją popularność zawdzięcza wyjątkowemu, rozpoznawalnemu stylowi kompozycji łączącemu najlepsze tradycje poezji śpiewanej, smooth jazzu i muzyki filmowej czy teatralnej. Grzegorz Turnau ma na swoim koncie czternaście solowych płyt, pięć duetów i jeden album solowy. Wiele spośród wydawnictw artysty uzyskało status złotej lub platynowej płyty. W swojej twórczości wykorzystuje teksty czołowych polskich poetów XX wieku: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Muzyk jest znany m.in. z takich utworów jak: Cichosza, Między ciszą a ciszą, Bracka, Liryka. Podczas koncertu na Zamku z pewnością nie zabraknie tych największych przebojów artysty.
Wszystkich, którzy cenią niebanalne autorskie wykonania oraz ciekawe interpretacje zapraszamy 23 lipca 2016 r. na Zamek w Kazimierzu Dolnym.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia od 1 lipca 2016 r. w kasie na Zamku i Centrum Informacji Turystycznej – ul. Rynek 15. Informacja o biletach pod nr. tel. 81-8810-709.

 

realizacja: alfaweb, oprogramowanie: hydraportal