A A A

Rycerska Niedziela na Zamku w Kazimierzu Dolnym 10 maja 2015 r.

Rycerska Niedziela na Zamku w Kazimierzu Dolnym 10 maja 2015 r.

 

W niedzielę 10 maja 2015 roku, w godz. 10.00 – 18.00 zapraszamy do  zwiedzania Zespołu Zamkowego w Kazimierzu Dolnym –  z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich  wstęp do Zespołu Zamkowego w tym dniu jest bezpłatny. Na  zwiedzających  czekają dodatkowe atrakcje w postaci pokazów historycznych, które odbędą się na Dziedzińcu Zamkowym w  godz. 13.30 – 17.30.

 

W programie min.:

 • Pokazy walk na broń białą (pokaz prowadzony jest w realiach XVII wieku: pojedynki na szable, szpady, rapiery oraz pistolety, nauka fechtunku bronią białą.

 • Pokaz sprawności strzelców (huk muszkietów rozniesie się po całym Kazimierzu; strzelcy zaprezentują jak wyglądał ekwipunek muszkietera polskiego w XVII wieku, jakiej broni używano i jak się nią posługiwano, wojsko zaprezentuje, jak walczono w szyku w dawnych czasach, aby utrwalić wiedzę wśród widzów; poczynimy zaciągi i przemusztrujemy oddział złożony z ochotników; musztra obfituje w wystrzały z broni palnej, a każdy widz będzie mógł powąchać prochu)
 • Stanowiska historyczne – dodatkowo płatna atrakcja dla chętnych.
  (zapraszamy wszystkich chętnych do zmierzenia się z historycznymi wyzwaniami; będzie także można przeistoczyć się w średniowiecznego rycerza, łucznika, czy kusznika)
  .
   

Za symboliczną opłatą będzie można spróbować swoich sił w następujących konkurencjach:

 • Strzelanie z kuszy do celu,
 • Strzelanie z łuku do celu – strzelanie do tarczy i do rycerskiej zbroi,
 • Wehikuł czasu – przymierzanie repliki XV wiecznej zbroi.
Rycerska Niedziela na Zamku w Kazimierzu Dolnym 10 maja 2015 r.

realizacja: alfaweb, oprogramowanie: hydraportal